Activiteiten projectgroep ‘Voor schoolkinderen in Mikondo, DRCongo’

Deze opbrengst is als volgt tot stand gekomen:
twee keer een collecte (€ 1.545,-);giften (€ 171,-); potgrond (€ 907,-); verkopen tijdens Koningsdag en Vestingdagen (€ 1.713,-) (totaal verkopen vanuit pand Zoer € 2.263,- min de bijdrage FancyFair voor verkoop van hun producten € -550,-); pannenkoeken € 1.113,-, suikerspin € 541,-; een excursie en een workshop kerststukjes maken (€ 350,-); kniepertjes(€ 3.863,-) en statiegeld (€ 475,-). In nov/dec hebben we voor € 350,- aan kaarsen verkocht (met een verdubbelaar in Amersfoort is onze opbrengst € 700,-). Kaarsen die gemaakt zijn van kaarsrestanten, door vrijwilligers van de Fonteinkerk in Amersfoort, die ook de school La Tulipe met de opbrengst van acties steunen.
De verkoop van kniepertjes is in 2025 opnieuw erg hoog. Begonnen bij Koningsdag en de Vestingdagen en in het laatste kwartaal o.a. verkopen vanuit de Kerk, kapsalon Nijestede, Winterfair in Scheerwolde, ‘Anders naar Kerst’, Kerstnachtdiensten en vanaf eind november hebben we bestellingen bij u thuisgebracht. We hebben bijna 60 kg bloem verbakt, dat zijn 1.400 zakjes á 12 stuks (totaal bijna 17.000 stuks).
Hier zijn geen kosten in verrekend, want de inkoopkosten dragen de bakster zelf!
Met onze arbeid konden we een belangrijk fundament leggen voor het schoolwerk van La Tulipe. Kinderen die zonder onze hulp geen toegang tot onderwijs krijgen, omdat de familie de schoolkosten niet kan betalen. En kosten waarvoor o.a. via fondsen geen middelen te verkrijgen zijn.
Een speciaal woord van dank voor de vele vrijwilligers die zich afgelopen jaar weer ingezet hebben om dit resultaat te bereiken. Dat zijn Margriet en Pieter, Alice, Nynke, Ieneke en Wim, Mense en Tineke, Harrie, Klaasje, Ankie, Gerrit, Wea, Feikje, Tjitske, Sandra, Jentina, Leonie, Marit en Annica.
Een speciaal woord van dank ook voor de medewerksters van De Opgang, die ons altijd met raad en daad ter wille zijn.
Voor de school zijn onze gelden gebruikt voor o.a.: herstel watertank na stormschade, verplichte excursies, 2x een nieuwe printer met cartridges, verplichte overheidskosten, maandkosten voor La Tulipe, onkosten t.b.v. rapporten en de kerstgave voor het personeel.
Onze hulp is van groot belang voor de ruim 1200 kinderen die de school bezoeken.
De waardering vanuit de Stichting Vrienden van Mikondo hiervoor is groot. Papy, de projectleider in DRCongo gaf als reactie op het bericht van onze bijeengebrachte gaven: “Wij zijn enorm dankbaar voor het werk dat ze in Steenwijk samen hebben verzet, heel veel dank!”. We hopen dat we komend jaar weer op de medewerking van vele vrijwilligers mogen rekenen en uw betrokkenheid als gemeentelid.
Namens de projectgroep ‘Mikondo, voor schoolkinderen in DRCongo’,
Doetie Kruithof.
Kunt u niet meedoen aan de activiteiten, maar wilt u wel de schoolkinderen steunen?
Dan kunt u een financiële bijdrage overmaken naar de bankrekening van taakgroep ZWO/diaconie o.v.v. ‘schoolkinderen DRCongo’. Rek.nr. ZWO: NL83 RABO 0149 1081 25.
Voor actuele informatie uit Mikondo, kijk dan op de website www.mikondo.nl.
N.B. Heeft u kaarsrestanten? Lever ze in bij De Opgang, daar staat in een nis een krat ervoor.
Dan kunnen ze dit jaar in Amersfoort gebruikt worden om opnieuw kaarsen te maken.
Afgelopen november konden we ruim 40 kg kaarsrestanten naar Amersfoort brengen, dank daarvoor.



