Vorming en toerusting
Werkgroep Vorming en Toerusting
VORMING EN TOERUSTING in SEIZOEN 2026/2027
Zoals u hieronder ziet staat er op het gebied van Vorming en Toerusting in onze gemeente heel wat te gebeuren. We proberen het aanbod breed te houden. Voor doeners en denkers.
Daarom kunt u dit overzicht uit dit kerkblad halen en bewaren om eens door te nemen of er iets bij zit waar uw interesse voor is gewekt. De bedoeling is dat iedereen iets kan vinden, waar hij of zij graag aan meedoet. Het aanbod hieronder is nog lang niet volledig.
Daarom houden we u via de Brug maandelijks op de hoogte van activiteiten op het gebied van Vorming en Toerusting.
Namens de werkgroep Vorming en Toerusting, ds. Marieke Ariesen-Holwerda en pastor Marijke van der Beek
Bijbelkring “joodse feestdagen”
Een groot gedeelte van onze bijbel hebben we gemeen met het Joodse volk. en de rest (het nieuwe testament) is geschreven door Joden. De feesten van het Joodse volk liggen dan ook vaak ten grondslag aan onze christelijke feesten. En Jezus zelf vierde als die feesten mee in zijn leven.
Heel interessant om wat meer te weten te komen van feesten als Grote verzoendag, of loofhutten.
Lijkt u dat ook goed dan bent u van harte welkom.
Donderdagavond in “De Opgang”.
Data: 17-09, 15-10, 19-11, 17-12, 14-01, 18-02, 18-03 en 15 -04.
Ds. Hans Ariesen 0521- 344177.
Samen de bijbel door
De bijbel een moeilijk boek? Ja, soms, soms ook niet. Maar als we nou eens samen bijbel gaan lezen. Aan de hand van een boek ‘de bijbel in één dag’ gaan we op zoek naar de grote lijnen in de Bijbel en bespreken we wat ons persoonlijk opvalt en bezighoudt.
Lijkt je dat leuk? Meld je dan aan bij pastor Marijke van der beek
Woensdagavond in de Opgang. Data: 7 oktober, 18 november, 6 januari, 24 februari, 31 maart, 12 mei, 23 juni.
Doopgroep
Met wat ouders die hun kind afgelopen jaar hebben laten dopen zijn we een groepje begonnen om samen te praten over ons geloof. Over de bijbel en onze kinderen. Over de kerk en het leven. Om de maand komen we samen bij iemand thuis. Op de eerste dinsdag van de maand.. Meer informatie kan je krijgen bij pastor Marijke van der Beek of ds.Marieke Ariesen-Holwerda
TAIZE-VIERINGEN
Een Taizéviering is een korte, oecumenische viering, met eenvoudige, meditatieve liederen in verschillende talen. Taizévieringen zijn een moment van rust en bezinning. Met naast de liederen een Bijbeltekst, gebed en stilte. De paaskaars wordt aangestoken en hieraan kleine lichtjes, die we delen als symbool voor het licht dat blijft en voor onderlinge verbondenheid.
De vieringen zijn geïnspireerd door de oecumenische broedergemeenschap van Taizé, in Frankrijk, waar broeders en vele vrijwilligers zich inzetten voor gebed, verzoening en vrede. Ook in de Grote Kerk doen we hieraan mee, met vieringen op dinsdag 22 september, dinsdag 24 november, aswoensdag 10 februari, dinsdag 23 maart en dinsdag 25 mei.
In het priesterkoor, een kleinschalige ontmoetingsplek, begint de stilte vanaf 19.25 uur, de vieringen starten om 19.30 uur en duren ca. 45 minuten.
Daarnaast oefenen we een aantal keren nieuwe Taizéliederen buiten de vieringen om, dit doen we op: dinsdag 3 november, 12 januari, en 20 april. Het oefenen begint eveneens om 19.30 uur en duurt ca. een uur. Iedereen is welkom. Taizé-liedboekjes zijn aanwezig. Het is niet van belang om bekend te zijn met de Taizéliederen of om iedere keer aanwezig te zijn, sluit gerust aan wanneer er tijd is. Het kan ook voor jou een waardevol oplaadmoment in de week zijn. Neem voor meer informatie hierover contact op met Thecla de Graaf, 06-27454724 of ds.Marieke Ariesen-Holwerda
Koken In de Kerk
Onder deze naam KIK willen we af en toe samen koken en het daarna natuurlijk opeten. Simpel, leuk en gezellig. Samen als gemeenteleden aardappels schillen, misschien nog een boodschap doen, uien snijden en ondertussen elkaar beter leren kennen. Dan, als alles klaar is, dekken we de tafel en gaan we samen eten. Uiteraard kan daar wel een gast bij aanschuiven.
Er is plaats voor 6 koks (man, vrouw, ervaren of juist niet) En maximaal 10 gasten.
De kosten zijn €6,- per persoon.
De data zijn 3 oktober, 20 november, 22 januari , 19 maart, en 7 mei van half vijf tot zeven uur voor de koks. De gasten mogen rond zes uur aanschuiven. Plaats is: de keuken van de kerk.
Vanwege de beperkte plaatsen is het fijn als je je een week van te voren aanmeldt.
Aanmelden bij Jacqueline Kooij of ds. Marieke Ariesen
Running dinner 30 oktober
Het thema van de PKN dit jaar is: “beweeg mee ” Bij deze willen wij u uitnodigen om in beweging te komen en te wandelen, fietsen of rijden naar een running diner. Dit houdt in dat u in een wisselend gezelschap eet en op verschillende adressen. Het voorgerecht op het ene, en hoofdgerecht op een ander adres en het toetjesbuffet samen in de kerk. Of dat u kookt voor zes mensen. Dat hoeft echt niet culinair hoogstaand: het mag ook gewoon pasta of stamppot zijn. Maar wilt u wat anders maken dan kan dat ook.
Het is een leuke gelegenheid om andere gemeenteleden te leren kennen, daarom willen we proberen de deelnemers naar zoveel mogelijk verschillende adressen te laten gaan. We starten wel gezamenlijk bij de kerk en zullen daar de avond ook weer samen afsluiten.
De datum is 30 oktober. Denk maar vast na of u wilt koken of wilt aanschuiven.
OUDER-AVONDEN 17 november
Voor alle ouders willen we een avond organiseren om elkaar te ontmoeten rond een onderwerp. je kinderen opvoeden in geloof is een behoorlijke opgave.
als kerk willen we elkaar steunen door bijbeluurtje aan te bieden, door de kinderen gezelligheid te bieden op de club, door tijdens de preek kindernevendienst/ tienernevendienst aan te bieden. misschien leven er bij jullie nog meer ideeën.
maar we hebben vooral ook elkaar nodig, om kinderen te laten zien: er zijn meer kinderen en jongeren die het belangrijk vinden om hun leven te leven samen met God en de kerk.
Als ouders kunnen we elkaar ook steunen in de opvoeding van onze kinderen, helpen met grenzen bepalen of nadenken over normen en waarden. Of juist over vrijheid geven. deze avond is op dinsdag 17 november om 20.00 uur in de opgang
Ergens in het voorjaar hopen we weer een gezins-zondag te organiseren, net als afgelopen jaar. Eerst een dienst voor jong en oud en daarna een leuk spel op een locatie en samen eten..
Informatie ( meedenken ?) bij ds. Marieke Ariesen, Rixta Haga en Marjoke Eikelenboom
HUISKAMERGESPREKKEN
In februari willen we weer huiskamergesprekken houden met als thema ‘Beweeg mee, kerkzijn in het krachtenveld van Christus”.
In groepen van ongeveer 7 mensen komen we bij iemand thuis samen. We eten wat, en we praten over een onderwerp. Dit jaar dus over het jaarthema ‘Beweeg mee, kerkzijn in het krachtenveld van Christus”.
Tegen die tijd zullen we de uitnodiging in De Brug zetten, in de kerkbrief, op de website en op de schermen in de kerk. Als u ons dan belt, mailt of appt dat u mee wilt doen, dan kunnen wij een indeling maken. We hopen dan weer door heel Steenwijk, Eesveen en Onna deze huiskamergesprekken te houden.
Avond Pastoraat 17 februari Renny, hoofdconductrice
Op 23 september 2026 en op 17 februari 2027 hopen we weer een avond te houden voor iedereen die in het ‘omzien naar elkaar’ een rol speelt of wil gaan spelen. Dus PCD-ers, bezoekers, maatjes, ouderlingen.
Op 23 september horen we o.a. over het Roosevelthuis in Doorn, waar diaconale vakanties worden georganiseerd voor mensen die fysiek niet meer in staat zijn om op vakantie te gaan. tientallen vrijwilligers helpen daarom een handje mee.
De tweede avond, dus die op 17 februari, staat ook open voor andere gemeenteleden die benieuwd zijn naar het onderwerp. Renny, hoofdconductrice uit Steenwijk neemt ons mee op reis zoals ze dat ook in haar columns op sociale media doet. “Luisteren naar elkaars verhalen, opmerken van eenzaamheid of verdriet, delen in elkaar vreugde” dat zijn de verhalen die haar en ons bijblijven.
U bent van harte welkom.
Mocht u ook bereid zijn af en toe een bezoekje te brengen bij (oudere) gemeenteleden dan kunt u zich melden bij ds. Marieke Ariesen, pastor Marijke Landlust, Alice Brus of Wieky Spin.
Avond 23 januari 2027 met schrijver Henk Bosch over zijn boek ‘Alles begint met ontmoeten’
Elkaar ontmoeten is wat we elke dag doen. Maar hoe doe je dat dan precies, en hoe leg je verbinding met wat de schrijver de vier levensdimensies noemt: met de ander, met de samenleving, met wat van een andere kant komt, en met jezelf. Dit ontmoeten vraagt om een open levenshouding, en kan ook confronterend zijn. Hoe we daarin (van elkaar) kunnen leren, daar gaat het deze avond over. Op een interactieve manier, waarbij we zelf betrokken worden en vragen kunnen stellen. Het is handig maar niet noodzakelijk om het boek van tevoren gelezen te hebben.
23 januari om 20.00 uur in de Opgang
KLIEDERKERK
KERKDIENSTEN VOOR JONGE KINDEREN
Speciaal voor jonge kinderen (vanaf één jaar) willen we een aantal kliederkerkdiensten houden. Samen met ouders, grootouders, gemeenteleden, muzikanten, zangers en heel veel kinderen.
Een Kliederkerk duurt ongeveer drie kwartier. De kinderen mogen op de grond zitten (op de kussens) of op schoot of even wandelen. We zingen samen. We kijken en luisteren naar een bijbelverhaal en doen daar ook iets mee.
We hebben er voorlopig drie gepland: 8 november 2026; 31 januari 2027 en 18 april 2027
Steeds om 11.15 uur in de grote kerk. Wees van harte welkom om al eerder te komen voor een kop koffie of limonade. Kom maar mee doen…
BIJBELUURTJE VOOR KINDEREN (vanaf 8 jaar tot 12 jaar)

Om je bij dat laatste te helpen is er voor jou, en andere kinderen uit groep 5/6 en 7/8 een bijbeluurtje. Om samen na te denken over God. Om een verhaal uit de bijbel te lezen. Om dingen te vragen die je moeilijk vindt. We praten over verhalen uit de bijbel en wat die met jouw leven te maken hebben
We willen dat in totaal acht keer doen. Vier keer in het najaar en vier keer in het voorjaar.
In het najaar is het op maandag 26 oktober, 2 november, 9 november, 16 november.
Van 14.45 uur tot 15.30 uur in de Grote kerk. In het voorjaar zijn er weer vier bijeenkomsten. op 22 februari, 1 maart, 8 maart en 15 maart ook van 14.45 uur tot 15.30 uur in de kerk.
We hebben de tijd zo gekozen dat je gewoon uit school naar de kerk kunt komen. Daar staat wel wat te drinken klaar zodat je niet met droge mond hoeft te praten.
Lijkt je dit ook interessant en belangrijk? Welkom, leuk als je meedoet. En, natuurlijk is je vriend of vriendin ook welkom.
BIJBELUURTJE VOOR TIENERS
groep A klas 1&2 middelbare school
groep B klas 3 en hoger
Ook voor de tieners is er weer een bijbeluurtje. Voor klas 1 en 2 middelbare school is dat in de Opgang olv Marijke van der Beek. Voor klas 3 en hoger is dat in mijn studeerkamer op de Meidoornstraat 15 olv ds.Marieke. We komen samen om te praten over jullie leven, over de rol van God daarin. Of over de wereld en wat ons bezig houdt.
Een aantal tieners heeft zich al opgegeven maar gezellig als er meer meedoen.
De data zijn voor beide groepen gelijk, de locatie dus niet.
maandag 12 oktober 19.00 uur
Maandag 9 november
Maandag 7 december
Maandag 11 januari
Maandag 8 februari
Maandag 8 maart
Maandag 12 april
Zit je op de middelbare school en lijkt je het leuk om mee te doe, neem dan even contact met me op.
ds. Marieke Ariesen- Holwerda of app 0653713891
DENKEN OVER BELIJDENIS
Ben je aan het nadenken over het geloof, de kerk, jouw leven of misschien het doen van belijdenis, mail of app me dan. Dan gaan we zoeken naar een goede vorm om dat te doen. Je hoeft natuurlijk niet zeker te weten dat je belijdenis wilt doen. Er over nadenken is ook goed of gewoon met elkaar in gesprek gaan.
ds. Marieke Ariesen- Holwerda of app 0653713891
Bijbelstudie 20-ers
Juist als je als twintiger (of net iets jonger of ouder) nadenkt over hoe je je leven moet inrichten is het fijn mensen om je heen te hebben die daar ook over nadenken. Samen de bijbel lezen, erover praten. Lezen hoe anderen doen. Kennis verbreden en er samen over praten. Dat is de opzet van deze avonden. We lezen elke avond iets uit de bijbel en gebruiken ook het boek van Henri Nouwen over ”Jezus volgen”.
Onze bijeenkomsten zijn in de pastorie Meidoornstraat 15.
28 september 19.30 uur; 26 oktober; 23 november; 21 december; 25 januari; 22 februari; 22 maart; 26 april; 31 mei; 28 juni
Wil je ook meedoen dan hoor ik dat graag.
ds.Marieke Ariesen-Holwerda
Clubavonden 8-12 jaar en voor tieners
Op de vrijdagavond is er elke maand club voor kinderen vanaf groep 5 tot en met 8, leeftijd 8-12. Van 19.00 uur tot 20.30 uur in de Opgang in de kerk.
We doen dan leuke spellen of we gaan knutselen. Soms maken we samen een leuke kerkdienst of we gaan film kijken.
Ook is er clubavond voor de tieners. Dit zijn gezellige avonden met leuke activiteiten. De data van deze avonden zullen gecommuniceerd worden in de app. tieners en kinderen voor de club van groep 5 t/m 8 kunnen zich opgeven bij Henriëtte en Dianne
Meer informatie en opgave bij Henriette 06-33095159 of Dianne 06-14984043
EIGEN SPOOR
Bijbelgroep Eigen Spoor
In Steenwijk bestaat deze interkerkelijke groep al ruim 40 jaar. Mensen met een beperking komen samen rondom de Bijbel; de naam van de groep: Eigen Spoor!
We ontmoeten elkaar, zingen, bidden, en luisteren naar een verhaal uit de Bijbel. Iedereen die zich kan thuis voelen in een groep, is van harte welkom!
Om de week, op dinsdagavond van 7 tot 8 uur, komen we bij elkaar in een zaal in de Grote Kerk. De avond wordt geleid door vrijwilligers (P.S. nieuwe vrijwilligers zijn altijd welkom!).
We gaan van start op dinsdagavond 6 oktober, en dan om de week.
Wil je hieraan meedoen als deelnemer of ken je iemand die hierbij aan zou willen sluiten?
Of wil je meer informatie? Neem dan gerust contact op met Roelie Stevens, e-mail: Roelie Stevens
STAGELOPEN IN DE KERK
Op de middelbare school word je gevraagd om ook eens vrijwilligerswerk te doen. Gewoon eens kijken wat er allemaal gebeurd om je heen. De jongeren moeten ongeveer 20 uren vullen. In deze uren kunnen verschillende korte stages bij meerdere organisaties gepland worden. De Maatschappelijke Stage kan in overleg met de leerlingen ook in de schoolvakanties of de weekenden plaatsvinden.
Ook in de kerk zijn heel veel vrijwilligers actief. O.a. bij het DOE-team (digitale ondersteuning Eredienst) bij het kinderwerk (kindernevendienst, kliederkerk, club) en bij kosterswerkzaamheden. Mocht je interesse hebben dan kan je je melden bij jeugdouderling Marjoke Eikelenboom 06- 25444097 of bij ds. Marieke Ariesen
Wij staan ook met een kraam op de stagemarkt op 7 oktober in RSG.
Wie zijn wij?
Organisatie
Historie
Gebouwen
Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG)Vanaf 25 mei 2018 is de AVG van kracht en dat heeft consequenties voor het omgaan met persoonsgegevens. Vastleggen van persoonsgegevens: Naast de adresgegevens hebben wij, indien die gegevens bij ons bekend en noodzakelijk zijn voor de uitvoering van het Gemeente zijn, ook de bankgegevens vastgelegd. Wij leggen geen zgn. bijzondere kenmerken vast. Wel hebben wij uw gegevens opgenomen – indien van toepassing – in het doopregister en het register van belijdende leden. We realiseren ons dat we op deze wijze gegevens hebben vastgelegd die gezien mogen worden als een indirect bijzonder kenmerk. Wij leggen de persoonsgegevens vast van onze debiteuren en crediteuren, deze gegevens zijn vastgelegd in onze financiële administratie en alleen die gegevens die voor de uitvoering van de werkzaamheden noodzakelijk zijn. Verder hebben wij de persoonsgegevens vastgelegd in onze administratie van mensen die ons financieel steunen (giftgevers), van mensen die ons een machtiging hebben verstrekt (dit overeenkomstig de SEPA richtlijnen) en van mensen die een Overeenkomst periodieke gift in geld met ons hebben gesloten. Wij verklaren nadrukkelijk dat wij geen gegevens vastleggen die niet direct noodzakelijk zijn voor de uitvoering van de betreffende werk. Privacyrechten: In de vergadering van de kerkenraad van 12 december 2024 is het Preventiebeleid Protestantse Gemeente Steenwijk vastgesteld. Via deze link kan het volledige document worden ingezien.
|
Contact
Pagina-overzicht
Ontworpen en gerealiseerd door BijzonderOnline












